👈 فروشگاه فایل 👉

پایان نامه الگوها و مولفه های هوش هیجانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پایان نامه الگوها و مولفه های هوش هیجانی

این پایان نامه در مورد هوش هیجانی و با عنوان بررسی الگوها و مولفه های هوش هیجانی می باشد. 

مشخصات فایل

تعداد صفحات

54

حجم

199/740 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این پایان نامه در مورد هوش هیجانی و با عنوان بررسی الگوها و مولفه های هوش هیجانی می باشد. هوش هیجانی بنا بر ماهیتش ترکیبی از توانمندی های متعددی است که فرد را در تعاملات بین فردی یاری می‎رساند. از آنجا که شناسایی توانمندی های موجود در هوش هیجانی، بر اساس چارچوب های نظری متفاوتی انجام شده است، لذا قبل از ورود به بحث مولفه های هوش هیجانی، بیان الگوهای آن ضروری به نظر می‌رسد. گلمن در سال 1995 در توضیح این الگو می گوید، این الگو ترکیبی از استعدادهای اجتماعی و هیجانی است.

الگوی گلمن پنج حوزه ی وسیع آگاهی از هیجان ها، مدیریت هیجان ها، انگیزه دادن به خود، شناسایی هیجان‌های خود، شناسایی هیجان های دیگران و مدیریت روابط را در بر می گیرد. به نظر وی برخی ویژگی‌های رفتاری مبنی بر انگیزش هستند (مثل تحریک کردن کسی)، برخی مبتنی بر هیجان ها هستند(مثل شناسایی هیجان های دیگران) و بعضی از این ویژگی ها، برقراری ارتباط مناسب با دیگران را کنترل می کند. براساس این الگو گلمن به پنج مولفه ی خود آگاهی، مدیریت خود، آگاهی اجتماعی، مدیریت روابط و خودانگیزی اشاره می کند. او معتقد است که خود آگاهی و مدیریت خود با هوش درون فردی گاردنر و آگاهی اجتماعی و مدیریت روابط با هوش بین فردی گاردنر مطابقت دارد(گلمن، 1995؛ به نقل از مایر، 2000).

بار-آن، هوش هیجانی را بر اساس ویژگی های شخصیتی تعریف کرده است. طبق نظریه ی بار-آن، هوش هیجانی مجموعه ی توانایی ها، استعدادها و مهارت هایی را شامل می شود که دانش لازم برای برخورد موثر در زندگی را در اختیار فرد قرار می دهد. بار-آن آنچه را که به عنوان توانایی ذهنی تعریف شده است، با دیگر ویژگی ها از قبیل استقلال فردی، حرمت نفس ترکیب می کند (به نقل از علی اکبری دهکردی، 1391).

فهرست مطالب

تعریف نظری هوش هیجانی

تعریف عملیاتی هوش هیجانی        

10-2 هوش هیجانی    31

11-2 تعریف هوش هیجانی    31

12-2 اهميت هوش هيجاني    33

13-2 تفاوت هوش هيجاني و هوش شناختی    34

14-2 الگوها و مولفه های هوش هیجانی    35

1-14-2 الگوی ترکیبی هوش هیجانی گلمن و مولفه های آن    35

2-14-2 الگوی ترکیبی بار- آن    36

3-14-2 الگوی توانایی مایر و سالووی    37

15-2 ابزارهای مورد استفاده برای سنجش هوش هیجانی    42

16-2 عوامل مؤثر در هوش هیجانی    43

17-2ویژگی افرادی که هوش هیجانی بالا دارند    44

18-2 حیطه های اصلی هوش هیجانی    45

19-2رابطه سازگاری و هوش هیجانی    47

20-2  پیشینه‌ی تحقیق    48

1-20-2 مطالعات صورت گرفته در خارج از کشور    48

2-20-2 مطالعات صورت گرفته در داخل کشور    51

منابع

👇محصولات تصادفی👇

سورس کد درگاه پرداخت آنلاين همراه با ارسال پيامک و ايميل در Asp.net Mvc Core پاسخنامه تشریحی سوالات تئوری های مدیریت پیشرفته رشته مدیریت بازرگانی آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور( اردیبهشت ماه سال 90 ) + ذکر منبع+ شم دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی 81 صفحه چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اشتیاق شغلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق قصد خرید مجدد 67 صفحه